Sikeres használt ruha vállalkozás

Online használt ruha vállalkozás indítása – Második rész – Az áru eredete, azaz honnan szerzik be az online vállalkozások az árujukat.

 

  • Használtruha kiskereskedésekből:

    Az igazi vérprofi magán (vállalkozási engedély nélküli és az azzal rendelkezők egy jelentős csoportja) online értékesítők általában nem nagykereskedésekben válogatnak. Sokkal inkább, akár naponta átnézik az általuk jobb turkálóknak titulált boltok választékát és kiválasztják belőle azt a ruhát, amelyről azt gondolják, hogy akár dupla vagy még magasabb áron is el lehet adni az interneten. Egy-egy ilyen túrán akár 5-10 ruha is horogra akadhat. Egy-egy jobb ZARA, Bershka ruhát 800-1500 Ft-ért megvesznek, majd még aznap 2000-2500 Ft-os áron ki is vannak posztolva (bolti ár töredéke még így is!). Sajnos ebben a vidék egy kis hátránnyal indul, mivel Budapesten a Háda 1500 Ft/kg-os boltjait és a Mega Market boltjait árucsere napokon szinte megszállják ezek a kereskedők.

  • Használt ruha nagykereskedésekből:

    A nagykereskedésekből általában két réteg szerzi be a készlete 100 %-át. Az egyik a bébi és gyerek ruhát forgalmazó webáruházak. Ők azok, akik szívesen vásárolják meg az angol ruhát forgalmazó nagykereskedések bébi és gyerek krém csomagjait 3000 Ft+áfa áron is akár. A másik réteg, azok a kiskereskedések, akik a készleteik egy részét az internetre is kiteszik. Például egyes kereskedések nagy árukészletet tartanak halloween és farsangi ruhákból, melynek minden darabja egész évben kint van a webáruházukban, vagy a facebook oldalukon. Minél nagyobb ugyanis ez a készlet annál több fogy majd az októberi, illetve a februári hónapokban, növelve ezzel a bevételt, ami valljuk be februárban igen alacsony szokott lenni. Vannak anyukák, akik már nyáron beszerzik a halloween vagy farsangi ruhát, mert egy-egy jobb ruhát egész évben szívesen felvesznek a gyerekek otthon is. Egy-egy hercegnő vagy pókember ruha igazi telitalálat lehet egy szülinapi partin is.

  • Külföldről, ottani használt ruha gyűjtő és válogató üzemekből:

    Bár azt hinnénk, hogy nagyon sok vállalkozó külföldről szerzi be az áruját, de valójában ez a szám elenyésző, nem több mint a kereskedők 4-5 százaléka az, aki közvetlenül külföldről hozza be az értékesítésre szánt ruhákat. A legtöbb esetben még ha útiköltséggel együtt is az akár 20%-os árkülönbség miatt ki is mennek néhányan vásárolni, egy idő után a jelentős út, a kiesett idő és a nem kevés fáradtság miatt inkább a hazai források felé fordulnak a legtöbben.

Következő cikkemben gyakorlati tanácsokat adok arra vonatkozóan, hogy hogyan indítsd el saját online vállalkozásodat.

Aranyosi Réka, 2017

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!