Mikor érdemes turit nyitni? Illetve mikor nem!
A mikorra vonatkozóan mindenki szerint két olyan időszak van, amikor nagyon gyenge a forgalom, július/augusztusban (az emberek nyaralnak) és januárban (karácsonykor kiköltekeztek, nincs a családi kasszában ruhára pénz).
Azt javaslom, hogy csak azok nyissanak ilyenkor, akiknek vagy nincs idejük várni, vagy, akik mondjuk pont ilyenkor találják meg a megfelelő bolthelyiséget, és nincs választásuk, ki kell venniük mielőtt mások elvinnék előlük.
és egy megint csak fontos kérdés a …
Hol nyissunk turit?
Egy vállalkozó barátom mondta, hogy a bolt előtti gyalogos forgalom a legfontosabb szempont ebben a tekintetben. A bolthelyiség bérleti díja csak másod vagy harmadlagos szempont (de azért lényeges(!)) ebben a kérdésben. Ha többen látják, hogy itt egy turi működik többen fognak bejönni a boltba. Ha mondjuk egy olcsó, de eldugott, a gyalogosok elől elzárt területen van a bolthelyiség, hiába remek az árukészletünk kétséges, hogy elegendő vevőt tudunk megnyerni magunknak.
Minél több a gyalogos a bolt előtt, annál többen fognak be is nyitni ránk. És innentől kezdve már csak rajtunk múlik a dolog….
Végül egy ugyancsak fontos kérdés:
Mennyit fizethetünk ki az üzlethelyiség bérleti díjáért?
A bérleti díjnak reálisnak kell lennie a bolt méretéhez képest. Ne azt vegyük figyelembe, hogy a környéken mennyit fizetnek a többi bolt tulajdonosok, hanem azt, hogy mennyi ruhát kell ahhoz naponta(!) eladnunk, hogy a bérleti díjon felül a költségekre és az új áru beszerzésére is elegendő bevételünk legyen! Egy 3-500 ezer forintos bérleti díjat, csak egy Hádá-s árukészlettel és nagy alapterületű boltból lehet kigazdálkodni.
Érdemes még ezzel a témával kapcsolatban a következő cikkeket is átnézni:
Érdemes-e 2016-ban turkálót nyitni Magyarországon?
Érdemes-e falun turkálót nyitni?
Aranyosi Réka, 2017
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: